Často kladené otázky

Zbierka vašich najčastejších otázok o farbách BioKap Nutricolor.

Farby na vlasy môžu spôsobiť závažné alergické reakcie, preto si prečítajte a dodržiavajte pokyny. Ako je uvedené v rámčeku 48 hodín pred každou aplikáciou vykonajte test citlivosti. Ak chcete zistiť, ako vykonať test, pozorne si prečítajte pokyny na príbalovom letáku vo vnútri každého balenia a opísané v často kladených otázkach “Pred aplikáciou farby – Ako vykonať test citlivosti?”.

V prípade reakcie pri aplikácii, ako je intenzívne svrbenie, pálenie alebo kožná vyrážka, okamžite prestaňte výrobok používať a okamžite ho opláchnite veľkým množstvom vlažnej vody. V takom prípade sa pred ďalším použitím farby poraďte s dermatológom.

Všetky výrobky radu BioKap Nutricolor sú “testované na nikel“, ako je uvedené na každom balení. Hotové výrobky z každej výrobnej šarže sa podrobujú analýzam, ktoré vždy preukázali maximálne hodnoty niklu hlboko pod bezpečnostným limitom 1 ppm (<0,0001 %), pod ktorým klinické štúdie nikdy nepreukázali alergické reakcie na tento prvok. V každom prípade sa musí 48 hodín pred použitím výrobku vykonať predbežný test citlivosti.

Áno, BioKap Nutricolor môžete použiť na farbené vlasy, ak si vyberiete farbu veľmi podobnú farbe vašich už farbených vlasov, ak potrebujete upraviť korienky, alebo tmavšiu farbu, ak chcete zmeniť farbu svojich vlasov. Ak máte vysoký podiel bielych vlasov, použite farbu o jeden odtieň tmavšiu, ako je farba vašich vlasov, aby ste dosiahli optimálne krytie. Ako pri každej farbe odporúčame medzi farbami počkať aspoň 4-5 týždňov.

Odtieň je možné naniesť, ale výsledok farbenia nemôžeme zaručiť, pretože už vykonaná úprava môže spôsobiť, že konečná farba prvej aplikácie sa zmení od požadovanej. Následné aplikácie s odstupom 1 mesiaca umožnia dosiahnuť požadovanú farbu. Odporúčame však vybrať si odtiene, ktoré nemajú červené odlesky, a vykonať test citlivosti na krku na kontrolu výsledku farbenia.

Farby BioKap zaručujú prekrytie šedín od prvej aplikácie; pre dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame: – pri menej ako 50 % bielych vlasov použite na zachovanie farby odtieň podobný vášmu – pri viac ako 50 % bielych vlasov použite na dosiahnutie farby tmavší odtieň.

Výrobok sa NESMIE používať na farbenie mihalníc, obočia, brady a fúzov; bol špeciálne vyvinutý na farbenie vlasov.

V tomto prípade je potrebné okamžite a dlhodobo oplachovať veľkým množstvom vody.

Následné mytie spôsobí vyblednutie farby. Aby ste však zabránili zašpineniu, môžete na kontúry pokožky hlavy opatrne naniesť bariérový krém dodávaný bezplatne v balení alebo iný mastný krém.

Ak sa zistí, že rad odtieňov Nutricolor a Nutricolor Delicato najlepšie nevyhovuje vašim potrebám, je možné rôzne odtiene zmiešať. Pripomíname, že akékoľvek zvyšky farbiva, ktoré sú už pripravené a pripravené na použitie, nie je možné uchovávať a použiť neskôr. Test citlivosti pokožky by sa však mal vykonať vždy 48 hodín pred každou aplikáciou, čo by sa malo urobiť aj v prípade, že ste už použili toto farbivo alebo farbivo inej značky, pretože individuálna citlivosť na farbivá sa môže časom meniť. Odporúča sa vykonať predbežný test na kontrolu konečnej farby. Postupujte tak, že v závislosti od výsledku, ktorý chcete dosiahnuť, zmiešate rôzne množstvá tub s vopred vybranými farbami v tej istej fľaši prípravku Nutrifix Color Revealer . Nezabudnite nemiešať farby, ktoré si vyžadujú rôzne rýchlosti pôsobenia.

Zvyčajne odporúčame počkať 5-6 týždňov pred opätovnou aplikáciou, ale časy sa môžu líšiť v závislosti od rýchlosti rastu vlasov.

Pri správnej aplikácii farieb Biokap Nutricolor a Biokap Nutricolor Delicato je celkový čas spracovania 35 minút. Odporúča sa naniesť farbu na vlasy, nechať ju pôsobiť približne 20 minút a potom ju rozotrieť po celej dĺžke vlasov a nechať pôsobiť ďalších 15 minút. Farby Biokap Nutricolor Delicato Rapid vyžadujú čas spracovania 10 minút. Čas spracovania sa počíta od konca celkovej aplikácie, ktorá by mala trvať maximálne 5 minút. Ak aplikácia trvá dlhšie, primerane znížte rýchlosť pôsobenia. Napríklad, ak aplikácia trvala navyše 1 – 2 minúty, skráťte čas spracovania na 8 – 9 minút. Odporúča sa začať od korienkov a v posledných 2-3 minútach prelínať celú dĺžku a konce. V žiadnom prípade neprekračujte 10 minút expozície, pretože farba má tendenciu tmavnúť.

Zosvetľujúci krém by sa mal aplikovať ako BioKap Nutricolor farba s niekoľkými malými opatreniami: – na zosvetlenie všetkých vlasov o 1-2 tóny: naneste na celú dĺžku vlasov a nechajte pôsobiť 30-40 minút; – na dosiahnutie svetlých ťahov: naneste na malé pramienky špeciálnym aplikátorom, zabaľte do hliníkovej fólie a nechajte pôsobiť 30 minút. Niekoľko tipov: ak je vaša prirodzená farba – tmavá blond, vaše vlasy budú svetlé blond – hnedá, vaše vlasy budú svetlé hnedé – červená, buďte opatrní, farba sa môže zmeniť na oranžovú – tmavohnedá/čierna, aplikácia sa neodporúča.

Ak je zvolená farba o jeden/dva odtiene tmavšia ako prirodzená farba, zosvetlenie môžete vykonať pomocou zosvetľujúceho krému BioKap Nutricolor Delicato; ak je zvolená farba o jeden/dva odtiene svetlejšia, môžete pokračovať s tmavším odtieňom. Pred všetkými týmito úpravami sa odporúča počkať 4-5 týždňov po prvom farbení. V prípade, že je zvolená farba oveľa svetlejšia alebo oveľa tmavšia, odporúčame kontaktovať kaderníka.

Čo sa týka používania našich farieb na vlasy v tehotenstve, odporúčame riadiť sa radami Vášho gynekológa. V skutočnosti, aj keď sú zložky vybrané tak, aby zaručovali vysokú kožnú znášanlivosť, je potrebné vziať do úvahy, že počas tehotenstva je citlivosť pokožky väčšia, a preto existuje zvýšené riziko senzibilizácie alebo alergickej reakcie aj u žien, ktoré nikdy nemali takéto problémy. Z tohto dôvodu neodporúčame aplikáciu akejkoľvek farby na vlasy v prvom trimestri tehotenstva a v ostatných mesiacoch sa nechávame na vyjadrenie gynekológa: niektorí odporúčajú používať prírodné farby už od 4. mesiaca, iní odporučiť ich až po tehotenstve a dojčení.

Nie bez vykonania testu citlivosti. Každá farba je iná, a keďže alergie sa môžu vyskytnúť aj na tie najneškodnejšie produkty, ako sú niektoré potraviny (orechy, paradajky atď.), je nevyhnutné vykonať test citlivosti 48 hodín pred každou aplikáciou; tento test sa musí bezpodmienečne vykonať, aj keď ste už použili túto alebo inú značku farby, pretože individuálna citlivosť na farby sa môže časom meniť.

Zmiešajte malé množstvo farbiaceho krému BioKap Nutricolor s rovnakým množstvom emulzie Nutrifix Color Detector; ako nádobu môžete použiť viečko, papierový pohár alebo šálku na kávu. Pomocou vatového tampónu naneste malé množstvo prípravku za ucho alebo do lakťového záhybu, toľko, aby ste pokryli plochu približne 1 cm2. Operáciu zopakujte dva až trikrát a v určitých intervaloch nechajte zaschnúť. Tuba s farbiacim krémom a fľaštička s emulziou Nutrifix sa potom starostlivo uzavrú a testovacie miesto sa nechá 48 hodín odležať bez umývania, zakrývania alebo dotýkania. Ak sa počas tohto obdobia objaví svrbenie, začervenanie alebo iné abnormality pokožky, výrobok nepoužívajte a pred pokusom o ďalšie farbenie sa poraďte s dermatológom. Test citlivosti je primerané preventívne opatrenie, ktoré môže znížiť rizika, ale nie zrušiť, aj keď zlyhá. Ak sa po tomto čase neobjaví svrbenie, začervenanie alebo opuch, použite BioKap Nutricolor farbu.

Výrobky na farbenie vlasov by sa nemali používať v prípade: – predchádzajúcej reakcie na farbivá; – citlivej, podráždenej, poškodenej pokožky hlavy alebo vyrážky na tvári; – reakcie po dočasnom tetovaní čiernou henou. Okrem toho tieto výrobky nie sú určené na použitie u osôb mladších ako 16 rokov.

Ak sú vlasy už farbené, naneste farbu len na predĺžené vlasy a do dĺžok vlasov ju vmiešajte až v posledných 10-15 minútach aplikácie. Ak používate farbu Rapid, naneste ju najprv na základ a potom na dĺžky, pričom dbajte na to, aby ste neprekročili čas spracovania uvedený na obale. Na druhej strane, ak sú vaše vlasy prírodné, t. j. nikdy nefarbené, aplikujte zmes najprv na dĺžky a končeky a potom na korienky podľa pokynov v príbalovom letáku.

Odtieň by sa mal aplikovať aj na dĺžky, ale vždy majte na pamäti, že “farba-nezosvetľuje-farbu”. To znamená, že ak začínate s hnedou farbou a chcete získať blond, budete musieť farbu “dofarbiť” a na dosiahnutie požadovaného výsledku bude potrebných niekoľko aplikácií (niekedy sú potrebné zosvetľujúce kúry).